مکمل‌های مفید برای تقویت سیستم ایمنی بدن

مکمل های غذایی

تغذیه صحیح و استفاده از مکمل های مفید به پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

شبکه خبری “سی ان ان” در گزارشی به مواد غذایی و نوع رژیم غذایی‌ای می‌پردازد که در زمستان به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کنند.

این شبکه خبری می‌نویسد: “مواد مغدی‌ای مانند ویتامین ث، ویتامین د، ویتامین ب کمپلکس، روی و سلنیوم (قابل دریافت از طریق تخم مرغ، آجیل، گوشت و غذاهای دریایی)، ویتامین ای (قابل دریافت از طریق روغن‌های گیاهی از جمله آفتابگردان و دانه‌های روغنی) به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک می کنند.

علاوه بر تغذیه، لازم است به تناسب اندام و وزن، کاهش اضطراب، خواب کافی و تمرینات ورزشی منظم توجه داشته باشید تا سیستم دفاعی‌تان تقویت شود. برای تغذیه سالم از میوه‌های با رنگ‌های متنوع از قرمز تا زرد، نارنجی، آبی و سبز و سبزیجات به صورت روزانه استفاده کنید. شما به پروتئین نیز نیاز دارید. برای تامین چربی از روغن‌های سالم استفاده کنید. قرار دادن انواع دانه‌ها و آجیل در رژیم غذایی نیز به تقویت سیستم ایمنی بدن‌تان کمک می‌کند. در واقع، این نوع رژیم غذایی مدیترانه‌ای است‌.

دکتر “سیمین میدانی” به “سی ان ان” می‌گوید تحقیقات نشان می‌دهند که هر چه تنوع میوه‌ها و سبزیجاتی که روزانه مصرف می‌کنیم بیشتر باشد بهتر به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

منبع: آفتاب

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *