از خواص روغن بنفشه پایه زیتون چه می دانید؟

روغن بنفشه پایه زیتون باقیات

در این مقاله شما عزیزان خواهید دانست که از خواص روغن بنفشه پایه زیتون چه می دانید؟

به گزارش گروه خبر و رسانه فروشگاه سلامت محور باقیات ؛ افرادی که پوست خشک و بسیار خشک دارند، چالش‌ها و مشکلات بسیاری را تجربه می‌کنند. یکی از برترین انتخاب‌ها برای کاهش و رفع خشکی پوست برای این افراد استفاده از روغن بنفشه پایه زیتون است. گل‌های بنفشه علاوه بر زیبایی و خوشبو بودن دارای فواید بسیاری برای سلامتی هستند.

وقتی از عصاره گل‌های بنفشه همراه با روغن زیتون برای ماساژ و تغذیه پوست استفاده می‌کنید، خواص هر دو این مواد را به پوست هدیه می‌دهید. خرید روغن بنفشه پایه زیتون این روزها بسیار رایج است، دلیل آن هم آگاهی از خواص مطلوب این روغن است.
لازم به ذکر است توضیحات محصولات به صورت کلی در سایت درج می‌شود. طبیعتاً تأثیر محصولات بر روی افراد متفاوت است، بنابراین حتماً قبل از تهیه محصولات با مشاورین مجموعه زیما در خصوص عملکرد و کارایی هر محصول مشورت کنید.

روغن بنفشه پایه زیتون چیست؟

روغن بنفشه پایه زیتون از ترکیب عصاره گل بنفشه با روغن زیتون به دست می‌آید. این روغن دارای خواص مشترکی از گل بنفشه و زیتون است. این خواص علاوه بر نرم و مرطوب کردن عمیق پوست بدن، مواد مورد نیاز برای سلامت آن را نیز تأمین می‌کنند. پزشک یونانی بقراط و مشهورترین پزشک اواخر قرون وسطی فون هوهنهایم، با خواص درمانی بنفشه کاملاً آشنا بودند.
گل بنفشه حاوی سالیسیلیک اسید، یک ماده ضدالتهابی است. اسید سالیسیلیک به دلیل خواص کراتولیتیک، کومدولیتیک و باکتریواستاتیک، ماده مؤثری در بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی است. گل بنفشه دارای خواص مرطوب‌کنندگی، موسیلاژین و تخریب کننده است، به این معنی که پوست را لغزنده و مرطوب می‌کند و بنابراین برای شرایط خشکی پوست مفید است.

این خواص همراه با اسید سالیسیلیک ، آن را به ماده‌ای ایده آل برای حل سلول‌های غیرطبیعی پوست و تسکین شرایط خشکی پوست مانند اگزما تبدیل می‌کند. لازم به ذکر است که روغن بنفشه پایه زیتون طبعی ملایم دارد.

خواص روغن بنفشه پایه زیتون برای پوست

روغن بنفشه پایه زیتون به شما کمک می‌کند تا از عوارض نامطلوب خشکی بیش از حد پوست بدن، خشکی کف پا، سر زانو، آرنج، و خشکی پوست سر بهره ببرید. لازم به ذکر است که خرید روغن بنفشه پایه زیتون فقط به منظور کاربرد آن برای پوست بدن در نواحی مشخص شده مناسب است و برای صورت توصیه نمی‌شود.
این روغن، چون اندکی به سمت خنکی می‌رود برای درمان تب خصوصا تب‌های سخت بسیار مفید است.
همچنین معروف است که افرادی که دچار ضربه مغزی شده‌اند اگر هر شب یکی یا دو قطره از روغن بنفشه پایه زیتون در هر سوراخ بینی‌شان بچکانید احتمال دارد به زندگی بازگردند.

مدیر سایت
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *