همه بانوان از سن ۱۵سال به بعد تجربه تلخ درد های شدید پریودی را داشته اند به همین دلیل به دنبال درمان قطعی آن بوده اندکه باید گفت عسل برای پریودی درمانی بسیار مناسب هست.
عسل برای درد پریودی به دلیل قند مناسبی که موجب افزایش فشار خون شما می شود و آستانه تحمل درد در شما را بیشتر می کند.
عسل برای درد قاعدگی مثل داروی مسکن عمل می کند اما تدریجا موجب کاهش درد شما می گردد و شاید بگوییم که به جای عسل، مسکن مصرف کنیم هم در دسترس تر است و هم ارزانتر، اما باید خاطر نشان کرد که هر داروی شیمیایی عوارض غیر مشخصی را برای بدن به همراه دارد، پس خیلی بهتر است که ما از عسل برای پریودی استفاده کنیم.

عسل برای درد پریودی هیچ‌گونه عوارضی را به همراه ندارد و حتی باعث گرم تر شدن رحم می شود، که همین امر موجب سلامتی بیشتر بدن زنان می گردد.

چیزی که حتماً باید به آن عمل کنید این است، که عسل برای درد قاعدگی را به محض احساس درد در زیر شکم  مصرف کنید تا در زمان مناسب عسل تاثیر خودش را روی درد شما بگذارد.

دقت کنید که در مصرف عسل برای پریودی از عسل ارگانیک یا عسل های شناخته شده برای این درد استفاده کنید ( در ادامه مقاله به آنها اشاره می کنم)، همچنین عسل را همراه آب گرم میل کنید چرا که عسل همراه آب سریع تر وارد بدن و خون شما می گردد و تاثیر آن چشمگیر تر خواهد بود.

 

عسل و پریودی

عسل برای زود پریود شدن

سیکل پریودی یک دوره منظم ۷ تا ۱۰ روزه است، که در طول یک ماه رخ می دهد، به صورتی که در تاریخ خاص از یک ماه، اتفاق می افتد اما گاهی این نظم برهم می‌خورد استفاده از عسل برای پریود شدن موجب تعادل آن می گردد.

این نظم هر ماه عموما تغییری نمی کند اما استرس و اضطراب خیلی زیاد، فعالیت سنگین ورزشی و تغییر رژیم غذایی موجب برهم خوردن و عقب افتادن آن می گردد.

به همین خاطر مصرف عسل برای پریودی به بانوان توصیه می گردد.
خوردن عسل برای پریود شدن چرخه سیکل ماهانه را در بدن تنظیم می کند. عسل قاعدگی را از حالت نرمال خود خارج نمی کند که موعد آن تغییر یابد بلکه موجب شکل گیری منظم آن می گردد.

عسل برای پریودی به گونه ای عمل می کند که به هنگام ترشح به موقع هورمون های زنانه رگ های رحمی را گرم و باز میکند و موجب پریود شدن می گردد.

از سمت دیگر کسانی که همراه پریودی علائمی به مانند سردرد، تهوع و استفراغ، اسهال را دارند عسل تا حد بسیار زیادی  این علائم را از بین می برد.

پس به هنگام سیکل ماهانه خود از عسل برای پریودی بهره ببرید تا بدنی سالم تر داشته باشید.

 

عسل و کنجد

کنجد و عسل برای پریودی

بی‌شک کنجد یکی از پرخاصیت ترین دانه های مغزی شناخته شده است، چرا که در فرهنگ ایران این ریز مغذی از قدیم در وعده صبحانه همراه نان سنتی مصرف می‌شده است و هم اکنون ترکیب کنجد و عسل برای پریودی جزو مقوی ترین خوراکی های موجود به شمار می رود.

روغن و حلوا ارده از جمله محصولات کنجد هستند و همیشه محبوبیت خود را بین مردم داشته اند، در زمان پریود یا قبل از سیکل ماهانه خود، حتماً از حلوا استفاده کنید.
می توانید ارده را به همراه عسل برای پریودی میل کنید.

مصرف کنجد یا فرآورده هایی از آن، موجب کاهش التهابات و انقباضات شکمی و رحم می شود و پریودی سبک تر را برای شما به همراه خواهد داشت.

نکته اینکه مصرف کنجد و عسل برای پریودی موثر است اما تعادل را در استفاده از آنها نگه دارید چرا که زیاد مصرف شدن آنها موجب تشدید خونریزی می شود، از طرفی کنجد و عسل دارای اسید فولیک و آهن بسیار مناسبی هستند که مصرف آهن در زمان پریودی به بانوان توصیه نمی شود.

کنجد و عسل هر دو دارای طبع گرمی هستند، که مصرف آنها باعث گرم تر شدن بدن می شود و اگر که با مشکل عدم خونریزی و یا تأخیر در شروع پریود روبرو هستید،

سعی کنید از کنجد عسل استفاده کنید تا این دو به بدنتان کمک کرده و پریود منظم تری را داشته باشید.

 

خواص عسل در خونریزی پریودی

آیا عسل خونریزی را زیاد می کند؟

در جواب به سوال آیا عسل خونریزی را زیاد می کند؟

باید گفت خیر عسل برای خونریزی رحم تاثیر مثبتی دارد و موجب کنترل خونریزی می شود

عسل مواد مغذی بسیاری را دارد که خوردن آن برای پریودی موجب تقویت سیستم رحمی زنان  می شود.

عسل خاصیت قاعده آور دارد این خاصیت را با خونریزی غیر معمول و زیاد اشتباه نگیرید، عسل در پریودی موجب تنظیم خونریزی می شود، یعنی اگر که شما خونریزی کمی داشته باشید، آن را به حد تعادل می رساند و بالعکس  اگر که خونریزی زیادی را داشته باشید آن را کم می کند.

به همین خاطر عسل برای خونریزی رحم بسیار عالی و بی نظیر است.

در بین تمامی عسل های موجود فقط چند مورد  از عسل ها هستند که خاصیت قاعده آور دارند، که از جمله آنها می توان به: عسل یونجه، عسل آویشن، عسل رازیانه، عسل جعفری، عسل سیاه دانه و عسل مریم گلی اشاره نمود.

 

عسل

سخن آخر

مشکلات همیشگی بر سر راه زندگی سالم در زنان با استفاده از عسل ارگانیک هموار می شود پس هنگام سیکل ماهانه بیش از پیش از خود مراقبت کنید چرا که اکنون شما مادران این سرزمین هستید یا خواهید شد. عسل طبیعی از جمله موادی است که شما همیشه بدان احتیاج دارید پس برای مشاوره و خرید عسل طبیعی و مرغوب از طریق همین سایت با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *