این مقاله به خواص دمنوش زنجبیل و دارچین برای بدن خواهد پرداخت.

به گزارش گروه خبر و رسانه فروشگاه سلامت محور باقیات دمنوش زنجبیل و دارچین از بهترین دمنوش‌ها برای زمستان است. طبیعت دو ماده اصلی این دمنوش یعنی دارچین و زنجبیل گرم و خشک است. این دمنوش بسیار انرژی‌زا و نشاط آور است. خاصیت چربی‌سوزی، تسکین درد مفاصل و سردرد، خاصیت ضد تهوع و رفع ضعف عمومی از خواص دمنوش زنجبیل و دارچین است.

فواید دمنوش دارچین و زنجبیل

– این نوشیدنی تسکین دردهای دوران پریود خانم ها بسیار مفیداست.
– به عنوان اعمال هضم گردش خون به کار می رود.دارچین تاثیر مفیدی در زیاد شدن نیروی جنسی و رفع دردهای عضلانی .رفع سوء هاضمه به ویژه در مورد نفخ می باشد و بهترین بادشکن معده است.
– به علت داشتن تانن اثر مفیدی در درمان اسهال دارد.دانشمندان به تازگی دریافتند که این گیاه اثر مفیدی در درمان بیماریهای قندی دارد.همچنین چربی و کلسترول خون را کاهش داده و همچنین اثر بسیار مفیدی
– در درمان تب دارد و به بدن انرژی می دهد اگر حس کردید بدنتان ضعیف شده و سرما خورده ای دارید بهترین چای برای شما چای دارچین و یا دارچین و زنجبیل می باشد.
توجه ! بد نیست بدانید مصرف این دمنوش برای خانم‌ها در طول دوران بارداری و شیردهی توصیه نمی‌شود، زیرا ممکن است باعث سقط جنین گردد. همچنین در دوران شیردهی احتمال دارد باعث ناراحتی معده نوزاد شود دل درد، اسهال یا استفراغ نشانه این است که سیستم گوارشی کودک به این نوع غذاها حساس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *