به گزارش گروه خبر و رسانه فروشگاه سلامت محور باقیات؛ لواشک یکی از خوشمزه ترین خوراکی های پرطرفدار است که طعم ترش و شوری دارد و از یک، دو یا چند نوع میوه مانند انواع آلوها، سیب، گلابی، زرشک، لیمو، زغال اخته و انار تهیه می شود. روزهای تابستان را غنیمت بشمرید و در این فصل پر میوه لواشک های خانگی با طعم های مختلف مخصوص ذائقه خودتان تهیه کنید. این محصول جدا از طعم بی نظیرش که باعث می شود کسی آن را رد نکند، خواص تغذیه ای و درمانی زیادی نیز دارد.
لواشک آلو دارای ویتامین های A و B می باشند و یا میوه های خشک شده دارای مواد مغذی مانند فیبر، مواد معدنی، فسفر، کلسیم و آهن هستند.
همچنین با دارا بودن ویتامین ها و مواد غذایی فراوان باعث سلامتی می شود و با خستگی و سایر مشکلات سلامتی مبارزه می کند.
مقدار فیبر موجود در لواشک آلو باعث می شود که فرد برای مدت زمان طولانی تر احساس سیری کند. این محصول جایگزین بهتری برای شیرینی ها است و با کاهش مصرف کربوهیدراتها و قندها بطور به کاهش وزن کمک می کند. لواشک به دلیل کالری پایین، به عنوان یک میان وعده مناسب می باشد و مصرف آن سبب افزایش وزن نمی شود.
از لواشک آلو در تهیه خوروش،سوپ و همچنین کیک لواشک نیز میتوان استفاده کرد.
بدنیست بدانید مصرف زیاد این ماده به علت وجود سدیم و پتاسیم آب بدن را دفع و موجب کم آبی بدن شود و همچنین به علت وجود اسید زیاد موجب از بین رفتن تدریجی مینای دندان می شود.