صورت عضوی از بدن ماست که در معرض دید همه قرار می‌گیرد و تاثیر مستقیم بر روی اعتماد به نفس ما دارد پس از تاثیر شگفت انگیز، عسل برای جوش صورت غافل نشوید.

درمان های بسیاری برای جوش صورت وجود دارد ولی نکته اینجاست که روش طبیعی موثر تر است یا روش شیمیایی؟

البته خود شما در تصمیم گیری برای انتخاب روش از بین بردن جوش های صورت خود مختارید.

اما همیشه روش های طبیعی بهترین راه حل برای درمان جوش های صورت هستند.

البته ناگفته نماند که روش شیمیایی نیز،  مزایای خودش را دارد و در کمترین زمان صورت شما را از شر جوش ها خلاص می کند اما درمان شیمیایی یا دارویی تنها در کوتاه مدت جوابگو خواهد بود چرا که دارو و یا کرم های شیمیایی برای پوست بدون، عارضه نخواهد بود و در بلندمدت ما شاهد عوارض آن خواهیم بود.

پس از روش طبیعی برای درمان روش اصولی ترو کم خطر تر و بدون عارضه می باشد و تاثیری که برای پوست شما می‌گذارد ماندگارتر خواهد بود.

در نتیجه باید گفت که از فواید عسل برای جوش صورت بهره ببرید تا نیاز به روش‌های دارویی برای جوش صورت خود نداشته باشید.

با 1 یا 2 بار استفاده از عسل برای جوش، ما نتیجه خاصی را در بهبود جوش مشاهده خواهیم کرد زیرا که جوش های ما به دلایل متفاوتی بر روی صورت ظاهر می شوند پس قبل از استفاده از عسل برای جوش ابتدا علت جوش باید مشخص گردد و تا بتوانیم با خیالی آسوده از عسل استفاده کنیم.

عسل برای جای جوش (آکنه)

خاصیت درمانگری عسل برای جای جوش به مانند خود جوش است در تمامی قسمت های صورت، تقریبا جوش ها یا بهتر بگم جوش های چرکی یا عصبی سه مرحله دارند مرحله اول زمانی که تازه شروع به ایجاد می‌کنند، که ما شاهد التهاب و قرمزی و گه و گاهی با درد همراه هستند.

مرحله دوم زمانی است که جوش ها آن، قرمزی و التهاب اولیه را ندارند اما کاملاً روی صورت نمایان شده‌اند در این مرحله هم گاهی با دست زدن به جوش احساس درد می کنیم.
مرحله سوم مرحله‌ای است که ما با فشار جوش آن را تخلیه کردیم یا اینکه با گذشت زمان، جوش از روی صورت محو می گردد.

اگر که در مرحله دوم خود ما جوش را تخلیه کنیم منافذ پوست باز می‌شود و بسته به نوع جوش از داخل آن چرک و چربی خارج می گردد، که بعد از بین رفتن قرمزی و التهاب آن، جای جوش یا آکنه روی صورت میماند.
عسل برای جوش با داشتن ویتامینها و مواد معدنی باعث از بین رفتن سیاهی و زخم پوست می شود و همچنین منافذ آسیب دیده پوست را بازسازی می‌کند، مانع موقتی برای جلوگیری از بروز مجدد جوش در همان ناحیه می گردد.

ماسک عسل برای صورت

در سال‌های اخیر داشتن صورتی صاف، یکدست و مات یکی از چندین اصول زیبایی شناختی انسان ها چه زن و چه مرد به شمار می‌رود که استفاده از ماسک عسل برای صورت این ویژگی ها را به شما هدیه می دهد و موجب سلامتی پوست شما می شود.

در شبکه های اجتماعی ما هر روزه نظاره‌گر استفاده ماسک های متنوع بر روی پوست صورت و بدن هستیم ولی اینجاست که از بین همه ویدیو ها و عکس های شبکه های اجتماعی مقدار بسیار زیادی از آنان فیک و تقلبی هستند و اثر درست و مطلوبی را برای بینندگان بر جای نمی گذارند.
اما نکته ی حائز اهمیت آن است که دسته ای هستند، که ماسک را بر اساس مواد طبیعی و ارگانیک تهیه و تولید می‌کنند و ما در این ویدیوها میبینیم که پایه اصلی و اساسی تمامی ماسک های صورت و بدن عسل است.

عسل ماده‌ای است که خواص درمانی، خوراکی بالایی را برای تمامی امراض داشته است و تمامی موارد ترکیبی برای ساختن ماسک عسل نتیجه بسیار خوبی را در پی داشته اند.
زیرا عسل برای جوش با هرچیزی که مخلوط گردد به همان اندازه فواید آن را ده‌ها برابر می‌کند استفاده از عسل ارگانیک و طبیعی به صورت مستقیم بر روی پوست موجب سلامتی، تقویت همچنین روشن کنندگی، شفافیت پوست صورت می گردد.

عسل با توجه به محیط جغرافیایی که به عمل آمده خواص متفاوتی را خواهد داشت و به همین خاطر در درجه اول عسل برای جوش اول عسل یونجه به نوبت عسل کوهستانی و بعد عسل جنگلی اثر بهتری را برای پوست از خود نشان دادند.
در استفاده از ماسک عسل برای صورت به هنگام شب و موقع خواب باید مقدار بسیار اندکی عسل را بر روی صورت خود بمالید.

 عسل برای جوش های چرکی

سطح پوست صورت و بدن دچار جوش های متفاوتی می شود تشخیص جوش های چرکی از بین بقیه جوش ها آسانتر است و درمان آن با عسل برای جوش های چرکی به نسبت به بقیه جوش ها سریعتر اتفاق می‌افتد.
جوش‌های چرکی که یکی از جمله جوش های هستند که در ابتدا، همراه درد و التهاب و قرمزی پوست صورت اند و از علل شایع جوش های چرکی خوردن زیاد گرمیجات است.
این جوش ها به هنگام تجمع چربی فراوان در زیر پوست نمایان می‌شوند و با سفید شدن سر آن زمان مناسب خارج کردن چرک آنها فرا می رسد.
دقت شود زمانی که جوش های چرکی به مرحله تخلیه رسیدند می توان  عسل برای جوش را به همراه آبلیمو قرار دهیمروی صورت قرار دهیم البته بهتر است قبل از آن جوش، را کمی فشار داده تا چربی داخل آن به صورت کامل خارج گردد.
که بعد از خارج شدن آلودگی بهتر است از ماسک عسل برای جوش + روغن درخت چای و زرد چوبه استفاده شود.
پس بلافاصله بعد از خروج چرک از جوش روی آن عسل بمالید
تا با توجه به خواص عسل زخم ایجاد شده بر روی پوست التیام یابد، گردش خون صورت بیشتر شود و منافذ با زود تر بسته شوند.

ماسک عسل برای لکه صورت

وجود لکه روی صورت علت های متفاوتی را دارد که برای هرکدام درمان جداگانه باید مد نظر گرفته شود
ولی ماسک عسل برای لکه صورت یک درمان واقعی و تجویز عمومی برای تمامی علت ها است.
اولین و شایع ترین علت لکه صورت آثار آکنه جا مانده از جوش های صورت است که قبلاً بدان اشاره کردیم و گفتیم که عسل برای جوش بسیار موثر بوده است.
دومین علت آفتاب سوختگی صورت که باعث ایجاد لکه های کمرنگ روی نقاطی از صورت می شود.
اول اینکه همیشه پیشگیری بهتر از درمان است پس حتماً زمانی که می خواهید از منزل خارج شوید ضد آفتاب مناسب استفاده کنید.
اگرکه به هر دلیلی تمایل به استفاده از کرم ضدآفتاب ندارید از ترکیب عسل و روغن نارگیل یا ترکیب خیار +عسل  استفاده کنید از شر اشعه های مضر خورشید در امان بمانید.
باید دقت داشته باشید که لکه های صورت به استفاده دراز مدت از عسل از بین خواهد رفت.
ولی مراقب باشید که مجددا به هر دلیلی روی پوست لطیف تان ظاهر نگردند.
استفاده از داروها: بعضی از داروهای شیمیایی عوارضی را با خود به همراه دارد یکی از این عوارض لک پوستی بر روی صورت و گردن است
این لک ها بسیار قوی بوده و به سادگی از بین نمی روند متاسفانه تنها راه درمان  آن لایه برداری از پوست صورت است.
لایه برداری عمیق پوست صورت موجب نازکی و شکنندگی پوست، همچنین آسیب پذیری پوست را بیشتر میکند.
این در حالی است که بسیاری با داشتن پوست نازک نمی توانند لایه برداری را انجام دهد چرا که پوستشان از بین میرود
وفقط سوختگی و زخم برجای می‌ماند.
ماسک عسل+ جوش شیرین لایه بردار بسیار مناسب حتی برای کسانی که پوست خشک و حساس دارند است

ماسک عسل باید چند دقیقه روی صورت بماند؟

برای آنکه بتوانیم از ماسک عسل برای جوش یا پوست صورت و گردن استفاده کنم باید بدانیم که این ماسک عسل باید چند دقیقه روی صورت بماند تا اثر بدهد؟ دیگر اینکه بر روی صورت، چگونه جای جوش را با عسل از بین ببریم؟
در پاسخ به سوال یک می‌توان گفت که بر اساس مواد تشکیل دهنده و نیاز پوست باید بسنجیم که ماسک عسل برای چند دقیقه باید روی پوست بماند.
به طور مثال اگر که تنها عسل طبیعی و ارگانیک را روی پوست خودتان می‌گذارید نهایت ۲۰ دقیقه روی پوست صورت و گردن باید بماند و اثر مطلوب خود را می‌گذارد.
نباید توقع داشته باشید که پوست به طور کامل عسل را جذب کند چرا که اولا شما مقدار دقیق جذب پوست صورتتان از عسل را نمی دانید.
دوما شما عمل ماساژ صورت را انجام نداده اید.
اگرکه تمایل دارید عسل کاملاً جذب شود مقدار کم از عسل بردارید ۵ دقیقه به صورت دورانی به پوست صورت و گردن بمالید تا عسل کاملاً جذب گردد.
صورت عضو در پاسخ به سوال دوم اینکه چگونه جای جوش را با عسل از بین ببریم باید گفت:
حساس بدن ما است پس مراقبت از آن به مراتب مهمتر خواهد بود جای جوش که اثر نامطلوب را روی صورت دارد نیازمند ماسک قوی است.
ماسک عسل برای جوش بسیار کاربردی است
تاثیر عسل برای جوش را ما زمانی مشاهده خواهیم نمود که به صورت متناوب از عسل استفاده کنیم تا به آکنه صورت غلبه کنیم.

ماسک عسل و دارچین برای جای جوش

بیایید شما را با معجزه زیبایی قرن جدید و قدیم آشنا کنم. ماسک عسل و دارچین که از زمان های دور برای بیماری های پوستی مورد استفاده قرار می گرفته است و الان ماسک عسل و دارچین برای جای جوش و زیبایی صورت مورد استعمال قرار می گیرد.
خاصیت عسل برای جوش تثبیت شده است حال بیایید با هم به بررسی خواص دارچین بپردازیم.
در کل  دارچین دونمونه در دنیا دارد، نمونهای که داخل ایران موجود است با اسم کاستا و قیمت مناسب در دسترس همگان قرار دارد.
دارچین سرشار از ویتامین کی ،سی وای همچنین مواد مغذی مثل فیبر، آهن و منگنز است.
دارچین به همراه عسل برای جوش موجب خنثی سازی درد و التهاب آن می گردد.
جای جوش روی صورت و بدن مناطقی از بدن مثل بازو و باسن باقی می ماند و باعث سرخوردگی می شود معجزه عسل و دارچین  در درمان جای جوش حتی در نقاط حساس بدن باعث ایجاد احساس خوبی درما می شود تاثیر عملکرد عسل و دارچین به گونه‌ای است که باکتری و ویروس های موجود در جوش ها را از بین می برد.

ماسک عسل برای جوش سرسیاه

اگر که در آینه صورت زیبای خود مشاهده کردید در کنار زیبایی ها، اگر شما شاهد جوش های سرسیاه بر روی پوست بینی، چانه و گاهی گونه خود بوده اید، ماسک عسل برای جوش سرسیاه نیز مانند دیگر جوش ها تاثیر مثبتی را دارد.
اما اثر آن با بقیه متفاوت است و شیوه خاص خود را دارد،
باید بگویم که جوش های سر سیاه بیرون از پوست نیستند و به صورت برآمده روی پوست نمایان نمی شوند.
از طرفی التهاب و دردی را شما حس نمی کنید جوش های سرسیاه فقط گرد و غبار هستند که در منافذ باز پوست محبوس شده اند.
زمانی که جوش های سر سیاه تازه به روی پوستتان نمایان شده باشند با فشار آنها را تخلیه کنید، اما گاهی هر چه آنها را فشار میدهیم این جوش ها تخلیه نمی شوند باید به دنبال روش جایگزین و مناسب باشیم.
ماسک عسل می‌تواند با چسبندگی که دارد به این گرد و خاک وآلودگی‌ها بچسبد و از روی سطح پوست آنها را جدا کند.
دقت کنید اگر عسل برای جوش را،  همراه جوش شیرین به پوست بینی بمالید و ماساژ بدهید و همراه آن به جوش های سرسیاه فشار وارد کنید
قطعاً نتیجه مطلوبی را در همان حین استفاده مشاهده خواهید نمود.
یعنی ما شاهده خروج هرگونه آلودگی از جوش های سر سیاه خواهیم بود و عسل برای جوش  موجب بسته شدن منافذ باز و جلوگیری از به وجود آمدن جوش سر سیاه روی پوست صورت تان می گردد.

سخن آخر

همه ما با آگاهی از خواص عسل باید عسل برای جوش را در روتین پوستی خود قرار دهیم تا پوستی روشن و سالم داشته باشیم. استفاده از عسل ارگانیک همراه دغدغه ای مهم برای ما بوده است، چرا که بازار فروش پر از عسل های تقلبی است و خرید عسل تقلبی مساوی است با به خطر افتادن سلامتی و زیبایی شما، پس برای آنکه با اطمینان کامل بتوانید عسل مرغوب خریداری کنید حتما با مشاوران ما تماس بگیرید.