نکته اینجاست که سالیان زیادی مردم بر این عقیده بودند که عسل به دلیل اینکه شیرین است و حاوی قند بالا می باشد پس، عسل برای چاقی بسیارمفید است.

اما هم اکنون ما شاهد تاکید پزشکان تغذیه درخوردن عسل برای چاقی یا لاغری همچنین مصرف آن برای کاهش وزن و زندگی سالم هستیم. بیایید با هم از منظر علمی به خواص عسل نگاه کنیم تا دلیل تاکید پزشکان در خوردن عسل را دریابیم.

یک قاشق غذاخوری عسل ۶۴ کالری و ۱۷ کربوهیدرات دارد البته بر حسب این که عسل از چه شهدگلی یا از کدام منطقه به عمل آمده است، در مقدار پروتئین و مواد معدنی ارزشمند دیگر تفاوت های بیشتری را شاهد خواهیم بود. پس تا به اینجا به این نتیجه رسیدیم که عسل تقریبا کالری بالایی دارد اما نکته اینجاست که، کالری موجود درعسل به صورت فرایند کاملاً طبیعی تولید شده است و این ماده نه تنها باعث چاقی نمی گردد بلکه با توجه به مواد معدنی که در عسل موجود است، باعث حمله به چربی های موجود در بدن می شود که این امر موجب بالا بردن سوخت و ساز بدن و همچنین چربی سوزی بیشتری در بدن انسان می شود.

در نتیجه این می‌شود که، عسل برای چاقی و لاغری مفید است همانطور که پزشکان توصیه می کنند در رژیم غذایی جایگاه ویژه‌ای دارد، البته ترکیب عسل با مواد مغذی مثل لیمو و دارچین به همراه آب گرم باعث تسریع عمل لاغری می گردد، به طور مثال مصرف ترکیب عسل به علاوه آبلیمو و آب گرم در ابتدای روز باعث تنظیم عملکرد متابولیسم بدن می شود وغذا به صورت کامل مورد استفاده قرار می گیرد و چربی استفاده شده آن تبدیل به انرژی می گردد.

تاثیر عسل برای چاقی صورت

بسیاری از مردم داشتن صورتی پُررا خصوصا برای بانوان جذاب می دانند، تاثیر شگفت انگیز عسل برای چاقی صورت باعث شده بسیاری از افراد به دنبال ماسک عسل بروند تا با استفاده از آن چهره خود را زیباتر سازند.
عسل برای چاقی اندام تاثیر ثابت شده‌ای دارد اما آیا استفاده از عسل، در چاقی صورت به طور موضعی تاثیر دارد یا خیر؟

بله استفاده درست و در زمان مناسب از ماسک عسل، همچنین به اندازه موجب چاقی صورت می شود.
همانطور که قبلاً اشاره کردیم عسل دارای مواد معدنی بسیاری است، یکی از این مواد آنتی اکسیدان است، که خاصیت آنتی باکتریال دارد.

آنتی به معنای ضد هست، آنتی باکتریال یعنی: ضد باکتری، سطح پوست صورت در طول روز با آلودگی محیطی و گردو غبار کثیف می شود که آنتی باکتریال موجود رد عسل پوست را از هرگونه آلودگی پاک می کند.
از دیگر تاثیرات عسل بر چاقی صورت می‌توان  به خاصیت آبرسانی قوی و روشن کنندگی بسیار زیاد عسل نام ببریم.
باید گفت که عسل برای گرفتن وزن قند طبیعی زیادی دارد اما بافت سبک عسل باعث می‌شود، چرک های سطحی پوست همچنین جوش های استرسی از روی پوست صورت به راحتی محو شوند.

برای تهیه این ماسک عسل به دو شیوه می توان از آن استفاده کنیم.

روش اول اینکه عسل طبیعی را ( قبل از استفاده مطمئن شوید عسل طبیعی است.) مستقیم بر روی پوست صورت قرار دهیم.

اگر که گونه های پُری میخواهیم عسل را به صورت دورانی روی گونه ماساژ بدهیم تا کاملاً جذب پوست صورت شود.
روش دوم ترکیب دیگری که برای ماسک عسل می‌توان معرفی کرد عسل و دارچین است این ترکیب می تواند در جوان سازی پوست صورت از بین بردن منافذ باز پوست صورت مفید باشد.

خواص کنجد و عسل برای چاقی

اگر شما فردی هستید که ساختن عضلات ورزشکاری و یا اضافه کردن وزن بدن برای شما مهم هست، از خواص کنجد و عسل برای چاقی غافل نشوید.

همانطور که می‌دانیم عسل برای چاقی تاثیرات خوبی را به همراه خود داشته اما نکته‌ای که تأثیر عسل را چندین برابر می کند و برای ساختن عضلات جذاب شما را از بقیه جلوتر می‌برد کنجداست. این دانه کوچک و بسیار مغذی به مانند عسل برای چاقی خواص بسیاری را دارا است.

از جمله خواص کنجد می توان به: ویتامین ب۶، نیاسین، تیامین، کلسیم، مس، منیزیوم، آهن و فسفر اشاره نمود.
آثار کنجد و عسل بر چاقی به یکباره ظاهر نمی گردد، پس باید درطول چندین ماه از مصرف این ترکیب مغذی گذشته باشد تا بتوانیم اثرات آن را در بدن خود مشاهده کنیم.

مصرف غیراصولی کنجد و عسل باعث اضافه وزن زیادی می شود، پس برای گرفتن وزن و خوردن کنجد به همراه عسل و چاقی حتماً با پزشک تغذیه مشورت نمایید. درست است که این خواص کنجد و عسل برای چاقی زبانزد همه مردم است اما ترجیحا دروعده صبحانه ویا قبل از ورود به باشگاه ورزشی از این ترکیب خوشمزه و مقوی استفاده کنید.

کنجد و عسل با توجه به ویژگی هایی که دارند انرژی زیادی را برای شما در طول روز ایجاد می کنند، باعث می‌شوند روزی پر جنب وجوش و فعال را سپری کنید.

کنجد وعسل با اضافه شدن مغز بادام باعث شادابی و طراوت پوست و حفظ و تعادل، قند و چربی خون می شود.

 

شیر و عسل

خواص شیر و عسل برای چاقی

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که فرزندان خود را تشویق به نوشیدن شیر، قبل از خواب شبانه می کنید پس ازخواص شیر و عسل برای چاقی و سلامتی فرزند خود غافل نشوید.

ترکیب شیربه همراه عسل برای چاقی و میل کردن قبل از خواب موجب سلامتی سیستم اسکلتی فرزند شما می شود، ازاین جهت که یک لیوان شیر+دو یا سه قاشق غذاخوری عسل هم طعم شیر را برای دلبندتان لذتبخش می سازد وهم جذب کلسیم بیشتری را برای بدن به دنبال خواهد داشت.
پس با آگاهی از خواص شیرو عسل برای چاقی موجب تقویت سلامتی خود و خانواده شوید.
از دیگر مزایا شیرو عسل برای چاقی می شود به:درمان اختلالات خواب و بی خوابی شبانه، کمک به تسهیل هضم غذا، بهبود بیماری‌های تنفسی، دور کردن استرس، همچنین یک لیوان شیر و عسل موجب می شود تا شما از پیری فاصله بگیرید، موهای از دست رفته شما بازسازی شود واز درون و برون بدنتان پاکسازی کامل گردد.

همچنین ورزشکاران می توانند با انرژی گرفتن از این نوشیدنی عملکرد بهتری را داشته باشند.
مصرف‌کنندگان شیر و عسل قلب و عروق سالم تری را خواهند داشت همه این خواص بی نظیری را که برای شیر و عسل برشمردیم تنها گوشه ای از خواص شیر به همراه عسل است.

زیرا که مصرف این دو ماده خوراکی شگفت انگیز در طول روز یا هنگام صبح به عنوان میان وعده مقوی و صبحانه عالی، می تواند شما را در تمامی طول روز سرحال و با انرژی نگهدارد.

خواص شیر و عسل برای چاقی را تا اینجا بیان کردیم خواص این دو برای لاغری نیز فراوان است، که از جمله آن‌ها می‌توان به: کنترل چربی بدن، کنترل فشار خون، کاهش حجم چربی شکمی و پهلوی بدن اشاره کرد.

آیا عسل چاق می کند؟

در پاسخ به این سوال که  آیا عسل چاق می کند؟و موجب اضافه وزن می شود؟

می توان گفت: بله

عسل چاق کننده است، اما نه در هر شرایطی و نه برای هر کسی که عسل مصرف  می کند. برای اینکه عسل بخوریم و هیکل عضلانی داشته باشیم و چاق شویم باید روش خاصی را برای مصرف عسل انتخاب کنیم.
ضمناً برای این که اثربخشی عسل تا حد بسیاری بالاتر رود، می توان عسل را با خوراکی های دیگر و یا مواد مغذی ترکیب نمود.

به طور مثال شخصی برای عضله سازی طبق توصیه پزشک مشاور در هنگام صبح عسل به همراه کنجد مصرف می کند.

این تجویز بر اساس فرم بدن، نحوه تغذیه فرد، شرایط محیطی و حتی ورزشی که انجام می دهد متفاوت خواهد بود. اما عسل برای چاقی نباید در مصرف روزانه آن، به مقدار ۳ قاشق غذاخوری بیشترشود، چرا که حتی افراد لاغر خواهان چاقی نامتناسب بدنی نیستند.

پس اگر که عسل را به صورت منظم و برای چاقی مصرف می کنید حتماً از پزشک مشاوره بگیرید، زیرا که گاهی شکل مصرف شما از عسل بر چاقی تاثیری در چاقی نمی گذارد و بالعکس موجب لاغری شما می شود، توصیه شده از عسل برای گرفتن وزن در وعده صبحانه همراه با شیر، دارچین، زنجبیل و کنجد استفاده گردد و از عسل برای لاغری در وعده صبحانه همراه با آبلیمو و آب گرم استفاده شود.

سخن آخر

عسل این ماده مفید و مغذی چه چاق کننده باشد و چه لاغر کننده در رژیم غذایی انسان ها بخش خوشمزه و نقش بسزایی در سلامتی تمامی اعضای خانواده دارد. برای خرید بهترین و باکیفیت ترین عسل در بازار امروز می توانید از طریق همین سایت با ما در تماس باشید.